Siemianowice + Gliwice: Oszust zatrzymany

Siemianowice + Gliwice: Oszust zatrzymany

W minionym tygodniu – kilka dni po nieudanym oszustwie w Siemianowicach (o czym pisaliśmy tutaj) – siemianowickim kryminalnym udało się trafić na trop oszusta, który podszywając się pod funkcjonariusza policji, próbował oszukać naszą mieszkankę. Seniorka miała już przygotowane dla niego 140 tysięcy złotych.

Wtedy nadeszła synowa, która żądając przyjazdu mundurowego patrolu odstraszyła oszusta. Ten, niezrażony niepowodzeniem w Siemianowicach, udał się do Gliwic, gdzie planował podobne oszustwo. Nie wiedział borok jeden, że powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast zaczęli działać. Oprócz gromadzonych dowodów procesowych ruszyła praca operacyjna. Dzięki niej kryminalni wiedzieli o fałszywym policjancie coraz więcej, i 27 maja ruszyli jego tropem. Siemianowiccy kryminalni błyskawicznie nawiązali kontakt ze swoimi gliwickimi kolegami, a oszust został zatrzymany wskutek ulicznego pościgu. Teraz jest już w areszcie śledczym.

Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Zatrzymany usłyszał 4 zarzuty za popełnione przestępstwa, do których się przyznał. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazywały policjantom informacje na temat wizerunku oszusta opublikowanego w mediach.

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem,
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś tak itelefon, bądź pewien, że dzwoni oszust,
  • nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawiaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł,
  • po rozmowie natychmiast zadzwoń na Policję i opowiedz o zdarzeniu.

foto – KMP Gliwice

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika