Sposób na unikanie korków

Sposób na korki drogowe

Niestety, aplikacja „zdarzenia drogowe” nie zlikwiduje drogowych korków, ale pomoże kierowcy uniknąć ugrzęźnięcia w nich, szczególnie wtedy, gdy jest on wynikiem kolizji lub wypadku. Informacje w bazie danych o utrudnieniach na drodze policjanci drogówki będą zamieszczali bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia.

Korzystanie tych komunikatów Śląska Komenda Wojewódzka udostępnia jako pierwsza w kraju, dane dostępne będą w każdym urządzeniu z łączem internetowym. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego

Sposób na korki drogowe

FOTO: Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przekonania się co zajmie nam więcej czasu – wybór objazdu czy oczekiwanie w zatorze

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka CYFROWE OBSERWATORIUM BEZPIECZEŃSTWA, na której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej policji drogowej:

  • ZDARZENIA DROGOWE ON-LINE

  • HISTORIA ZDARZEŃ DROGOWYCH I MIEJSC SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNYCH

Policja gromadzi informacje historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych, co pozwala na sprawdzenie miejsc/ rejonów/ odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

sposób na korki

FOTO: Dane z jednego z katowickich skrzyżowań (w okolicy Silesia City Center) wyraźnie pokazuje na brak symetrii w zdarzeniach drogowych, mimo symetrycznego obciążenia ruchem pojazdów.

Te nowoczesne rozwiązania powstały dzieki dofinansowanu zostało ze środków UE (która przekazała 19 476 692,60 zł – ponad 84% wartości projektu)

Tutaj zobacz wideo jak to działa

http://slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-616843.mp4

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika