Siemianowickie wtorki biegowe

Siemianowickie wtorki biegowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich rozpoczyna cykl biegów „Maraton na Raty”. Podczas 9 kolejnych wtorków odbędą się biegi na dystansie 5,5 km (pętla wokół Parku Pszczelnik, Pola Golfowego oraz Stawu Rzęsa) – chcąc uzyskać tytuł „Maratończyka na Raty” należy pokonać trasę minimum 8 razy, kierując się zasadą: 1 wtorek / 1 bieg.

Możemy wybrać godzinny poranne lub popołudniowe, jak nam pozwalają obowiązki i przyzwyczajenia podpowiadają. Na trasę można wystartowa

pomiędzy godz. 10.00 do 11.00 lub 17.00 do 18.00. Dzięki temu nie będzie wspólnego startu, więc uniknie się bezpośrednich kontaktów pomiędzy zawodnikami.

Po rejestracji w biurze zawodów zawodnicy startują indywidualnie a kamera rejestruje ich udział w akcji. W związku z tym iż nie prowadzimy startu wspólnego zarówno w biegu przed jak i popołudniowym nie rejestrujemy czasów zawodników, gdyż celem jest rekreacja i przebiegnięcie maratońskiego dystansu. Aby to osiągnąć wystarczy ukończyć 8 biegów. Można też do tego celu wykorzystać start w sierpniowym Biegu Lata, (8 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00).

Wszyscy uczestnicy, którzy w cyklu biegów pokonają dystans minimum 42.195 m otrzymają pamiątkowy medal.

Aby wziąć udział w imprezie należy przyjść do Parku Pszczelnik w kolejne wtorki począwszy od 30 czerwca 2020 r. oraz dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowy.

siemianowice wtorki biegowe w parku pszczelnik

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika