Siemianowice: Śmierć na przejściu

Siemianowice: Śmierć na przejściu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na ulicy Powstańców w Siemianowicach. Kierujący renaultem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 80-latkę. 41-letni kierowca był trzeźwy. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

Niestety na policyjnej mapie drogowej wypadków ze skutkiem śmiertelnym oznaczone zostały Siemianowice Śląskie. W miniony wtorek (14 lipca) około południa na ulicy Powstańców doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 80-letnia kobieta, która prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, została potrącona przez samochód.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca nie zauważył pieszej, ponieważ na jezdni nie było śladów hamowania. Na miejsce przyjechała załoga straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policjanci z drogówki. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy – mężczyzna był trzeźwy.

Z zabezpieczonego nagrania monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia wynika, że 41-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez pasy kobiecie.

Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Ograniczona prędkość jazdy i należyta koncentracja z pewnością pozwolą uniknąć wypadku. Natomiast pieszym przypominamy, że pomimo tego, iż znajdują się na przejściu, gdzie mają pierwszeństwo, dobrym zwyczajem jest obserwowanie tego, co dzieje się na drodze.

W niektórych przypadkach nawet nagłe oślepienie kierowcy przez słońce może spowodować, że straci widoczność dosłownie na chwilę, którą pieszy może niestety przypłacić życiem.

 

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika