Siemianowice: Fałszywy pracownik wodociągów okradł seniorkę

Siemianowice: Fałszywy pracownik wodociągów okradł seniorkę

69-letnia siemianowiczanka straciła złotą biżuterię i gotówkę, ponieważ wpuściła do mieszkania oszusta podszywającego się za pracownika wodociągów. Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 14.00 w mieszkaniu na ulicy Wróblewskiego (Siemianowice).

Do drzwi 69-latki zapukał mężczyzna i przedstawił się jako pracownik wodociągów. Powiedział, że musi skontrolować stan odpływu w wannie. Nic niepodejrzewająca seniorka wpuściła mężczyznę do środka. Kobieta była zajęta wykonywaniem wydawanych przez niego poleceń. W tym czasie oszust ukradł złotą biżuterię oraz gotówkę w wysokości 700 złotych. Seniorka natychmiast powiadomiła o tym fakcie mundurowych.

Apelujemy o ostrożność i weryfikację osób, które wpuszczamy do swoich mieszkań. Gdy jesteśmy sami, najlepiej poprosić sąsiada, żeby uczestniczył w danej czynności i dopiero wtedy wpuścić taką osobę do środka. Pamiętajmy, aby nie spuszczać z niej oczu i być czujnym. Oszuści często podszywają się za pracowników administracji, wodociągów, energetyki czy gazowni.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika