Podaruj szpik – uratuj życie!

bartek mazur

W kwietniu ostrą białaczkę limfatyczną zdiagnozowano u 37-letniego Bartosza Mazura z Sosnowca. Choroba objawiła się silnym zapaleniem wątroby oraz żółtaczką. Dla człowieka prowadzącego wcześniej bardzo aktywny i zdrowy tryb życia, była to bardzo trudna wiadomość. Jednak wytrzymałość i siła charakteru, wypracowane m.in. w trakcie uprawiania największej sportowej miłości – kolarstwa szosowego – sprawiły, że Bartek się nie poddał i rozpoczął walkę o życie. Obecnie przebywa w szpitalu w Chorzowie, gdzie jest poddawany chemioterapii.

Liczy się czas, a szanse pomocy ma każdy – również Ty. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut i zarejestrujesz się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku, a być może pomożesz Bartkowi lub innym chorującym czekającym na swojego „genetycznego bliźniaka”. Nie zwlekaj – dla chorych liczy się czas!

Z powodu dużej różnorodności naszego genotypu, szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” wynoszą 1:20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Każdy ma szanse pomóc Bartkowi i innym chorym na nowotwory krwi. A zrobić trzeba naprawdę niewiele:

SPRAWDŹ, CZY MOŻESZ ZOSTAĆ DAWCĄ SZPIKU

Poświęć kilka minut, wejdź na stronę Fundacji DKMS i sprawdź, czy możesz zostać potencjalnym dawcą. Jeśli TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu (pakiet zostanie do Ciebie wysłany w ciągu dwóch dni roboczych). Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach pobierz wymaz, wypełnij formularz i odeślij z powrotem do Fundacji. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Jako dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę by żyć.

PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE. TO PROSTE!

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika