Plany na maj. Czy nadzieje na otwarte sale koncertowe się ziszczą czy rowieją?

Plany na maj. Czy nadzieje na otwarte sale koncertowe się ziszczą czy rowieją?

Siemianowickie Centrum Kultury wierzy, że w maju będziemy się mogli spotykać na koncertach i innych imprezach w salach koncertowych czy na plenerach.

Także organizatorzy w SCK Bytków czekają niecierpliwie na chwilę, kiedy będą mogli zaprosić ponownie do obiektów Siemianowickiego Centrum Kultury.

Ufni, że stanie się to z a kilkanaście dni, już teraz zdradzają swe plany.

  • W czwartek 6 maja odbyć się ma kolejne Spotkanie Podróżników. Wszystkim zainteresowanym podróżami daleki i bliskimi Anna Jakubowska opowie o wyprawie do Meksyku. Wstęp wolny.
  • Na niedzielę 9 maja przygotowano coś dla wielbicieli śląskich klimatów – koncert „Szlagierowo i z humorem”, podczas którego zaprezentuje się plejada gwiazd śląskiej sceny muzycznej. Wystąpią: Tomasz Calicki, Zespół Harmonic, Wesoły Masorz i Przyjaciele, Metrum Reni&Marco, gwiazdy operetki: Kamil Roch Karolczuk i Joanna Wojtaszewska. Imprezę poprowadzi Andrzej Miś.
  • Na najmłodszych, którzy z pewnością stęsknili się już za teatrzykami, we wtorek 11 maja czekać będzie spektakl pt. „Pagonek i Gusia” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Spektakl pełen jest przezabawnych scen i mądrych, pouczających historii.
  • 16 maja jubileusz 40-lecia pracy twórczej i 25-lecia pracy artystycznej w naszym mieście będzie świętował znakomity muzyk – Bohdan Lizoń. Niedawno ukazała się płyta „To the promised land”, z której materiał Bogdan Lizoń i Grzegorz Piętak zaprezentują Państwu podczas tego koncertu. Gorąco polecamy!

Bilety na wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasach SCK i on-line na www.bilety.siemck.pl
Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną, zalecamy rezerwację biletów w kasie i odbiór tuż przed wybraną imprezą.

SCK Zameczek już dziś zaprasza na koncert Alexa Martineza (przeniesiony z marca), który odbędzie się w niedzielę, 16 maja 2021 r. o godz. 16.30. Warto rezerwować bilety w oddziałach SCK lub telefonicznie 32/204.11.27.

W maju zaplanowano także spotkanie z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tym razem Mirosław Domin zabierze chętnych na wycieczkę do Ząbkowic Śląskich i Kamieńca Ząbkowickiego. Bezpłatne wejściówki można odebrać w SCK Zameczek od 10.05.2021 r.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika