Pij, ćpaj, ale Siemianowice omijaj!

narkotyki w siemianowicach

Tak można zaktualizować dawne powiedzenie podpowiadające przestępcom, by omijali księstwo siewierskie. W nim bowiem to, krakowscy biskupi jako właściciele ustanawiali w dawnych wiekach bardzo surowe prawo. Dzisiaj prawo jest jakie jest, ale skuteczność siemianowickich policjantów zdumiewa. Oto kolejne efekty ich pracy.

Kolejny zatrzymany z narkotykami

Wywiadowcy z siemianowickiej komendy po raz kolejny zatrzymali osobę z narkotykami. Nieumundurowany patrol podczas legitymowania mężczyzny ujawnił przy nim susz. Mieszkaniec Siemianowic przyznał się, że to jego własność. Po sprawdzeniu okazało się, że były to 3 gramy haszyszu. Przypominamy, że posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Aż trzech nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych przez drogówke

W miniony weekend (26-28 czerwca) drogówka z siemianowickiej komendy przeprowadziła lokalne działania „Trzeźwość”. Policjanci sprawdzali nie tylko trzeźwość kierujących pojazdami, ale również skupili się na rowerzystach. Pomimo tego, że takie działania prowadzone są cyklicznie to kierujący myślą, że niepostrzeżeni dojadą do celu. Jak się okazało podczas takich kontroli wpadło aż trzech kierujących rowerami. Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza zagraża nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika