Pamiętaj co widziałaś… [Książka tygodnia]

Pamiętaj co widziałaś… [Książka tygodnia]

Ciężko o dobry, książkowy thriller, a jednak można trafić na taki, który wywoła ciarki na skórze u najbardziej wymagających. Napisała go Paula Hawkins, brytyjska pisarka, która dzięki niej zdobyła uznanie milionów czytelników na całym świecie. Jej powieść „Dziewczyna z pociągu” poruszyła setki tysięcy serc i sprawiła, że historia zapisała się w pamięci wielu.

Rachel codziennie jeździ do pracy tym samym pociągiem. Zna na pamięć wszystko, co mija. Dwa domy obserwuje z wielkim zainteresowaniem. Jeden to dom byłego męża, a drugi należy do małżeństwa, które, zdaniem bohaterki jest idealne. Sama kreuje ich piękne charaktery i związek w swojej głowie. Pewnego dnia dochodzi do czegoś, co na zawsze zmieni życie nie tylko głównej bohaterki, ale i pozostałych postaci.

Bohaterowie i ich różnorodne charaktery, a także problemy, z którymi się zmagają, tworzą tak naprawdę całą tę opowieść. Ta gra odmiennych osobowości jest tutaj kluczowa, aby zrozumieć całą fabułę. Autorka stworzyła psychologiczny obraz każdego z bohaterów, wprowadzając czytelnika na najwyższy poziom ciekawości, a nawet, w niektórych momentach zdezorientowania. To wszystko przełożyło się na thriller psychologiczny najwyższej klasy, który nie pozwoli zasnąć, dopóki nie dowiemy się, co tak naprawdę się stało i kto za tym nieoczekiwanym wydarzeniem stoi.

Dla wymagających czytelników, którzy doceniają wielowarstwowe opowieści z rozbudowanym portretem psychologicznym bohaterów.

Jeśli komuś tytuł wyda się znajomy, nic dziwnego powieść doczekała się adaptacji filmowej w 2016 roku.

Aleksandra Broda

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika