Lokale dla przedsiębiorczych w Siemianowicach są, tylko przedsiębiorczych jakby brakuje

Lokale dla przedsiębiorczych w Siemianowicach są, tylko przedsiębiorczych jakby brakuje

Miasto wystawia do przetargu na najem lokale handlowo i usługowe w różnych częściach miasta. Niezależnie jednak od lokalizacji stawka za metr kwadratowy to około 4 zł, często poniżej.

Jeden z lokali znajduje się pod adresem św. Barbary 2d. W tym samym budynku mieści się Siemianowickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, trudno jednak liczyć na pozytywne wibracje z tego powodu.

Wyznaczone do przetargu zostały lokale z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z wyłączeniem działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu restauracji, barów, pubów itp.

Sądząc ze stawek, zbyt dużego popytu nie ma, niektóre lokalizacje – jak np. przy ul. Sobieskiego – wyjaśniają dlaczego. Ale jeśli lokalizacja przy głównej ulicy także ma taką cenę, to albo to nie jest główna ulica, albo z tym miastem coś jest nie tak.

Ofertę dostępnych do wynajmu lokali użytkowych zobaczyć można na stronie:  http://www.invest.siemianowice.pl/pl/category/ofertyinwestycyjne/lokaleuzytkowe/

Foto – Lokal użytkowy przy ul. Śląskiej 4 (po sklepie z pieczywem) o powierzchni 84,78 m² jest do wynajęcia. Stawka wywoławcza wynosi 449,33 zł

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika