Łapali kopciuchy złapali przestępców

Kontrola drogowa

W minionym tygodniu przez całą dzień trwała akcja SMOG mająca na celu wyeliminować z ruchu samochody wydzielające spaliny nie odpowiadające normom. Oprócz badania emisji spalin akcja miała także uświadomić, że za zanieczyszczone powietrze odpowiadamy wszyscy, także w efekcie używania samochodów. Ale nie tylko edukacyjne charakter miały działania policjantów.

Drogówka skontrolowała 70 pojazdów i zatrzymała 3 dowody rejestracyjne. Podczas akcji „Smog” zatrzymano także 2 kierujących, którzy pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, dalej sobie jeździli.

Pierwszy z nich wpadł na ulicy J. Słowackiego. Oprócz 3-letniego zakazu kierowania dla kierowcy, pojazd nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Skończyło się na mandatach i skierowaniu wniosku do Funduszu Gwarancyjnego. Wkrótce kierowca usłyszy zarzut niestosowania się do sądowego zakazu.

Kolejny zmotoryzowany wpadł na ulicy ks. J. Kapicy. Okazało się, lekceważy wyroki sądu, ponieważ miał 2 czynne zakazy kierowania. Tak jak w poprzednich sprawach usłyszy za to przestępstwo zarzut. Być może sąd tym razem wymierzy mu bezwzględną karę pozbawienia wolności, a nie karę w zawieszeniu.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika