Jak żyć, by się nam życie podobało

Jak żyć, by się nam życie podobało

Książka „Włoszki. Czego mogą nas nauczyć” autorstwa Contestabile Gabriella jest polecana szczególnie kobietom, które chciałyby zacząć prawdziwie żyć. Jak wiemy, Włoszki są kobietami pewnymi siebie, wielozadaniowymi i przede wszystkim szczęśliwymi. Jak one to robią? W czym tkwi sekret udanego życia pod względem rodzinnym i zawodowym?

Na te pytanie z pewnością znajdziemy odpowiedź w tym poradniku. Tak naprawdę nie jest kolejny dziennik pod tytułem: „Jak w pięciu krokach zacząć być szczęśliwym”. Wręcz przeciwnie, książka napisana jest tak, jakby to była opowieść, niekończąca się inspirująca historia, w której dowiemy się wiele cennych rzeczy. Przede wszystkim autorka, zamiast radzić, postanowiła po prostu pokazać: włoski temperament, ambicje Włoszek i ich receptę na szczęśliwą rodzinę i spełnienie zawodowe. Co my zrobimy z tą wiedzą? To już zależy tylko od nas. Nie da się ukryć, że na pewno warto ją przeczytać, chociażby żeby dostrzec różnice nie tylko w kulturze, ale przede wszystkim w sposobie myślenia.

Bo właśnie od naszej głowy się wszystko zaczyna, a często wystarczy po prostu mocno się czymś lub kimś zainspirować, aby poukładać priorytety. Napisana niezwykle prosto, lekko. Idealna na zimne wieczory, aby wraz z nadejściem wiosny, zacząć żyć prawdziwie. Nauczyć się być pewną siebie kobietą, spełnioną, rodzinną, mającą czas na wszystko i dbającą o dzieci. Brzmi niemożliwie? Z pewnością książka udowodni, że to możliwe, nawet bardzo.

Na prezent dla przyjaciółki, mamy. Dla siebie. Aby postanowienia noworoczne i marzenia zamienić na czyny.

 

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika