Jak żyć, by się nam życie podobało

Włoszki. Czego mogą nas nauczyć. Książka tygodnia w Siemianowicach.
Włoszki. Czego mogą nas nauczyć. Książka tygodnia w Siemianowicach.

Książka „Włoszki. Czego mogą nas nauczyć” autorstwa Contestabile Gabriella jest polecana szczególnie kobietom, które chciałyby zacząć prawdziwie żyć. Jak wiemy, Włoszki są kobietami pewnymi siebie, wielozadaniowymi i przede wszystkim szczęśliwymi. Jak one to robią? W czym tkwi sekret udanego życia pod względem rodzinnym i zawodowym?

Na te pytanie z pewnością znajdziemy odpowiedź w tym poradniku. Tak naprawdę nie jest kolejny dziennik pod tytułem: „Jak w pięciu krokach zacząć być szczęśliwym”. Wręcz przeciwnie, książka napisana jest tak, jakby to była opowieść, niekończąca się inspirująca historia, w której dowiemy się wiele cennych rzeczy. Przede wszystkim autorka, zamiast radzić, postanowiła po prostu pokazać: włoski temperament, ambicje Włoszek i ich receptę na szczęśliwą rodzinę i spełnienie zawodowe. Co my zrobimy z tą wiedzą? To już zależy tylko od nas. Nie da się ukryć, że na pewno warto ją przeczytać, chociażby żeby dostrzec różnice nie tylko w kulturze, ale przede wszystkim w sposobie myślenia.

Bo właśnie od naszej głowy się wszystko zaczyna, a często wystarczy po prostu mocno się czymś lub kimś zainspirować, aby poukładać priorytety. Napisana niezwykle prosto, lekko. Idealna na zimne wieczory, aby wraz z nadejściem wiosny, zacząć żyć prawdziwie. Nauczyć się być pewną siebie kobietą, spełnioną, rodzinną, mającą czas na wszystko i dbającą o dzieci. Brzmi niemożliwie? Z pewnością książka udowodni, że to możliwe, nawet bardzo.

Na prezent dla przyjaciółki, mamy. Dla siebie. Aby postanowienia noworoczne i marzenia zamienić na czyny.

 

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika