Filmoteka Śląska zbiera filmy na Home Movie Day

Filmoteka Śląska zbiera filmy na Home Movie Day

Home Movie Day (po polsku byłoby „Dzień domowych filmów”) to odbywające się na całym świecie święto kina domowego. W czasach globalizacji jednak wygrała nazwa angielska, niemniej odbywając się tuż za miedzą, w Katowicach. Ten niezwykły pokaz organizuje Filmoteka Śląska, pokaz filmów odbędzie się podczas tegorocznej edycji Home Movie Day 28 listopada w Kinie Kosmos w Katowicach

Wakacyjne wyjazdy, bale przebierańców, rodzinne imprezy i ważne wydarzenia zapisane na taśmie filmowej mają okazję zagościć na dużym ekranie podczas tegorocznego Home Movie Day. W listopadzie odbędzie się siódma katowicka odsłona tego wydarzenia, którą organizuje Filmoteka Śląska, już teraz zachęcając do przynoszenia domowych archiwaliów filmowych.

Ideą Home Movie Day – tegoroczna edycja w Katowicach jest już siódmą! – jest zachowanie filmów z domowych zbiorów, stanowiących bezcenne świadectwo czasów oraz przywołanie indywidualnych wspomnień ukrytych w obrazach sprzed lat. Filmoteka Śląska zachęca wszystkich do dzielenia się domowymi archiwaliami filmowymi – w ramach tegorocznego Home Movie Day do 6 listopada można przynosić filmy na taśmie 8 mm, super 8 i 16 mm do Filmoteki Śląskiej, gdzie konserwatorzy taśmy filmowej zadbają o jej przygotowanie do projekcji na dużym ekranie..

Kontakt: Filmoteka Śląska | ul. Sokolska 66 | 40-087 Katowice tel. 32 258 42 41

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika