Bo wódka była za ciepła?

alkohol w szklance
alkohol w szklance

56-latek wspólnie ze swoim 41-letnim kolegą w czwartek (24 lipca) wieczorem pili alkohol. W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w której trakcie młodszy z mężczyzn wyciągnął nóż i dwukrotnie ugodził znajomego w plecy. 41-latek nie udzielił mu żadnej pomocy i jakby nic się nie stało, zostawił rannego kolegę.

Pokrzywdzony sam zadzwonił na Policję. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol oraz karetka pogotowia. 56-latek został zabrany do szpitala, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w noclegowni. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Stróże prawa znaleźli przy nim nóż, którym zadał ciosy znajomemu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego we wszczętym śledztwie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 56-latka. Następnie został doprowadzony do sądu, który na posiedzeniu zdecydował o tym, że podejrzany spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet dożywocie.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika