Życie w czasach zarazy – MOSiR Pszczelnik Siemianowice czeka w blokach startowych

Życie w czasach zarazy – MOSiR Pszczelnik Siemianowice czeka w blokach startowych
Puste obiekty sportowe wyglądają nienaturalnie…

Mimo panującego stanu epidemicznego, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pracowników, w miarę możliwości MOSiR „Pszczelnik” robi wszystko, aby po ustaniu tego trudnego dla wszystkich czasu, nasze obiekty były gotowe do przyjęcia wszystkich spragnionych wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej Mieszkańców – informuje nas Łukasz Wanot, dyrektor MOSiR „Pszczelnik”

Życie w czasach zarazy: MOSiR czeka w blokach startowych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czeka na zniesienie ograniczeń wprowadzonych na czas pandemii i obiecuje, że wszystkie zaplanowane, lecz odwołane imprezy sportowe odbędą się w innym dogodnym terminie.

W skład MOSiR „Pszczelnik” wchodzą 4 obiekty i ich utrzymanie, a także zabezpieczenie nie pozwala na wstrzymanie planowanych prac konserwatorskich, jak również bieżących działań w celu utrzymanie obiektów we właściwym stanie. Dla przykładu: na K.S. „Michał” trwają prace, które miały zostać wykonane we wrześniu b.r. podczas przerwy technologicznej. W Parku Pszczelnik trwają przygotowania do sezonu wiosenno – letniego, przygotowanie terenów zielonych, boisk, kortów, infrastruktury rekreacyjnej. Są prowadzone drobne prace remontowe. To samo się tyczy hali tenisowej. W związku z tym wszyscy pracownicy Ośrodka zatrudnieni na stanowiskach robotnik gospodarczy, portier, dozorca-palacz oraz konserwator nie mają możliwości zaprzestania wykonywania swoich czynności. Podczas ich realizacji przestrzegane są jednak wszystkie zalecenia GIS.

Jednocześnie w dalszym ciągu normalnie funkcjonuje w Ośrodku Dział Księgowości oraz Dział Administracji i Kadr, z tym zastrzeżeniem, że dwie osoby zatrudnione w tych działach wykonują swoją pracę zdalnie. Pozostali pracownicy z tych działów (łącznie 4 osoby) z przyczyn obiektywnych nie mają takiej możliwości, ale również w ich przypadku są zachowane wszystkie wytyczne GIS, o których mowa powyżej.

By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom Ośrodka do pracy przychodzi również część zatrudnionych w MOSiR „Pszczelnik” sprzątaczek. Ich praca koncentruje się jednak w tym okresie na wykonywaniu zaleceń GIS i poza bieżącym utrzymaniem porządku i czystości w obiektach (wynoszenie śmieci itp.) szczególnie starannie myją one i dezynfekują wszelkie powierzchnie dotykowe (biurka, stoły, lady, klamki, włączniki światła, poręcze, telefony stacjonarne), a także wszystkie obszary wspólne (toalety, pomieszczenie socjalne). Te działania z przyczyn obiektywnych muszą być w ciągu dnia powtarzane wielokrotnie.

Na 69 osób zatrudnionych w różnym wymiarze pracy, 27 osób, tj: ratownicy, kasjerki, recepcjonistki, część sprzątaczek, zgodnie z art. 81 KP są na tzw. przestoju. Dodatkowo 3 osoby z załogi korzystają z zasiłku opiekuńczego związanego „z zamknięciem z powodu COVID 19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły”. Ponadto pracownicy wykorzystują zaległe i bieżące urlopy.

Foto – Puste obiekty sportowe wyglądają nienaturalnie…

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika