Siemianowickie Rodzinne Ogrody Działkowe otrzymały dotacje

W styczniu ogłoszono możliwość otrzymania dofinansowanie udzielane przez marszałka województwa śląskiego dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Do podziału była kwota 1,5 miliona złotych. Siemianowiccy działkowcy, przy wsparciu urzędników z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich wypełnili i wysłali komplet niezbędnych dokumentów. Ostatecznie kwotę 1,5 mln złotych podzielona na 35 beneficjentów, wśród których znalazły się trzy Rodzinne Ogrody Działkowe z Siemianowic Śląskich: ROD Pszczelnik, otrzymał 35 600,00 zł z przeznaczeniem na modernizację drogi ogrodowej od wjazdu do Domu Działkowca; ROD Przyszłość, otrzymał 38 861,85 z przeznaczeniem na przebudowę głównej alei ogrodowej; ROD Michałkowice, otrzymał 38 400,00 z przeznaczeniem na rewitalizację alejek ogrodowych na terenie ogrodu. Ogrody Działkowe staną się nie tylko piękniejsze, modernizacja dróg i alejek działkowych pozwoli na aktywny wypoczynek również tym osobom, które z racji swojej niepełnosprawności były do tej pory pozbawione takiej możliwości. (BP UM)

W styczniu ogłoszono możliwość otrzymania dofinansowanie udzielane przez marszałka województwa śląskiego dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Do podziału była kwota 1,5 miliona złotych.

Siemianowiccy działkowcy, przy wsparciu urzędników z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich wypełnili i wysłali komplet niezbędnych dokumentów.

Ostatecznie kwotę 1,5 mln złotych podzielona na 35 beneficjentów, wśród których znalazły się trzy Rodzinne Ogrody Działkowe z Siemianowic Śląskich:

  • ROD Pszczelnik, otrzymał 35 600,00 zł z przeznaczeniem na modernizację drogi ogrodowej od wjazdu do Domu Działkowca;
  • ROD Przyszłość, otrzymał 38 861,85 z przeznaczeniem na przebudowę głównej alei ogrodowej;
  • ROD Michałkowice, otrzymał 38 400,00 z przeznaczeniem na rewitalizację alejek ogrodowych na terenie ogrodu.

Ogrody Działkowe staną się nie tylko piękniejsze, modernizacja dróg i alejek działkowych pozwoli na aktywny wypoczynek również tym osobom, które z racji swojej niepełnosprawności były do tej pory pozbawione takiej możliwości.

(BP UM)

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego portalu