Awaria małżeńska [Książka Tygodnia]

Awaria małżeńska [Książka Tygodnia]
„Awaria małżeńska” autorstwa dwóch bardzo znanych polskich pisarek

„Awaria małżeńska” autorstwa dwóch bardzo znanych polskich pisarek jest prawdziwą komedią utkaną ze stereotypów. To świetna propozycja zarówno dla matek, jak i ojców. Polecana szczególnie na szare, smutne dni, aby rozweselić i zrozumieć pewne rzeczy.

Natasza Socha i Magdalena Witkiewicz opowiedziały historię dwóch małżeństw. Niestety, po wypadku kobiety nie mogą zajmować się dziećmi i domem, jak dotychczas. Okres rekonwalescencji będzie trwał długo, a w tym czasie mężowie będą musieli sprostać samotnemu ojcostwu. Okaże się, że to nie jest takie proste, jak się wydaje. Chociaż perypetie bohaterów opowiedziane są w bardzo zabawny sposób, tak naprawdę są momentami tragiczne i skłaniają do głębszych refleksji.

Z jednej strony odchodzi się od schematów utartych za naszych dziadków. Kobiety dzisiaj nie są już tylko gospodyniami domowymi i opiekunkami dzieci. Mężczyźni nie tylko utrzymują rodzinę, ale dzielą obowiązki i angażują się w rodzicielstwo. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety, istnieje jeszcze znaczna część ojców i mężów, którzy tego nie chcą i nie rozumieją. Autorki postanowiły w zabawny sposób przedstawić to wszystko i przede wszystkim pokazać, że kobieta w domu nie tylko siedzi i pachnie. A zauważa się to, dopiero  kiedy jej zabraknie.

Książka jest bardzo chętnie czytana i polecana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza w ponury, nudny dzień.

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika