Życie w czasach zarazy – Muzeum Miejskie Siemianowice

muzeum miejskie siemianowice

W celu umożliwienia odbiorcom korzystania z zasobów muzealnych część wydarzeń zostało „przeniesionych” do Internetu (strona internetowa i FB  muzeum)   – min.. Spacery Historyczne czy wystawa w wirtualnej  galerii online.

Życie w czasach zarazy – Muzeum Miejskie

Pomimo sytuacji epidemii koronawirusa Muzeum zrealizuje  zaplanowane w roku 2020 działania w tym imprezy, wystawy. Imprezy planowane w miesiącach marzec – kwiecień 2020 zostały przesunięte i odbędą się niezwłocznie po zakończeniu epidemii.

Zadania pracowników nie uległy zmianie a jedynie dostosowaniu do obecnych warunków,  a dzięki zastosowaniu narzędzi teleinformatycznych realizują je poprzez świadczenie pracy zdalnej.

Jednocześnie w muzeum pracuje 2 pracowników wg ustalonego harmonogramu w godzinach dotychczasowej pracy muzeum, w taki sposób żeby nie byli narażeni na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem.

Trudna sytuacja z którą mamy obecnie do czynienia potwierdziła sens  i konieczność prowadzenia działań nie tylko w przestrzeni rzeczywistej w budynku muzeum ale także w przestrzeni wirtualnej. Z tego względu rozpoczęliśmy ww działania on line, które zamierzamy w miarę możliwości rozszerzać np. poprzez prowadzenie warsztatów, lekcji muzealnych, wystaw i prezentacji.

Już obecnie można powiedzieć, że takie działania przyczyniają się do wzrostu zainteresowania odwiedzających działalnością muzeum przy jednoczesnym pogłębieniu naszej wiedzy o aktualnych potrzebach  w zakresie poznania historii i kultury miasta i regionu.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej (www.muzeum.siemianowice.pl)  oraz FB muzeum.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika