Zniszczone dzieciństwo [Książka tygodnia]

mama kazała mi chorować książka

„Mama kazała mi chorować” to poruszająca autobiografia Julie Gregory, która zyskała popularność na całym świecie. Jej dzieciństwo nie wyglądało tak, jak powinno. Fakt, że jest to historia prawdziwa, naprawdę mocno chwyta za serce.

Zamiast bawić się w piaskownicy, ona była wiecznie chora. Nikt jednak nie wiedział, co jej dolega. Dzieciństwo spędziła na poszukiwaniu lekarzy, którzy jej pomogą. Wyczerpana, bardzo chuda, w późniejszym okresie zarzucano jej anoreksję, ale to nie było to. Jak się okazało, psychicznie chora była jej matka, która zgotowała własnemu dziecku taki scenariusz. 16 lat życia spędziła w szpitalach i gabinetach. Nikt jej ich już nie odda.

Autorka w bardzo szczery, chociaż smutny sposób pokazuje, z czym musiała zmagać się jako dziecko i nastolatka. Ból, cierpienie i poczucie niesprawiedliwości to tylko nieliczne uczucia, które w tamtym okresie jej towarzyszyły. Zaburzenia psychiczne i choroba matki zwana zespołem Münchhausena zniszczyły jej życie. Z tym że dziewczynka na początku o tym nie wiedziała.

Można powiedzieć, że jest to książka emocjonująca, momentami tragiczna. Poruszy, ale i doprowadzi do zdenerwowania. Czytając tę książkę, na pewno nie jeden raz zadamy sobie pytanie, czy można wybaczyć takiej matce…

Serdecznie polecamy.

Aleksandra Broda

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika