Zaproszenia, zapowiedzi

Zaproszenia, zapowiedzi

Przesunąć granice swych możliwości

Jutro, w środę (7października) o godz. 18:00 organizator imprez sportowych STS Biegaton Mikołów – Sebastian Krosny zaprasza do Parku Tradycji na niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie, podczas którego dwie sportsmenki, mające na swym koncie niejeden wyczyn, opowiedzą jak uzyskać maksymalną wydolność organizmu i przesunąć granice naszych możliwości.

Magdalena Gorzkowska w swoim wystąpieniu będzie przekonywała, że tylko od nas zależy kiedy zdobędziemy swój Everest, a Marzena Ogierman opowie o tym jak dieta wegetariańska i wegańska pozwala jej realizować ULTRA biegowe wyzwania i jak taka dieta może wpłynąć na nasz organizm.

Magdalena Gorzkowska (ur. w Bytomiu chorzowianka), to lekkoatletka, sprinterka, która zmieniła dyscyplinę na alpinizm -zdobywczyni m.in. szczytów Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz – jako najmłodsza Polka w historii – Mount Everest (17 maja 2018 r., w wieku 26 lat i 17 dni). 18 maja 2019 r., jako pierwsza Polka, zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli. 27 września 2019 r. zdobyła szczyt Manaslu.

FOTO (LEWA) M. Gorzkowska po zejściu zbieżni wchodzi na ośmiotysięczniki, na zdjęciu na zboczach Manaslu. (fot. Seven Summit Treks)

Marzena Ogierman, pochodząca z Orzesza biegaczka, staruje od 2017 r. Uwielbia biegać ULTRA długie dystanse(pod górę!) osiągając sukcesy jak np. w 2019 roku – 1 miejsce w BARAN TRAIL RACE 60 km(kategoria open) czy INVICTA 66 km – 1 miejsce (również kategoria open).

FOTO (PRAWA) M. Ogierman łączy bieganie i góry, czyli startuje w górskich biegach długodystansowych. (fot. M. Sedlak, alpinsportteam.pl)

„Tam, gdzie nikt nie zagląda”

W czwartek( 8 października) o godz. 18.00 zapraszamy do SCK – Bytków na kolejne Spotkanie Podróżników . Tym razem o podróży do Ugandy i Rwandy – czyli tam, gdzie nikt nie zaglada -opowiedzą podróżnicy –  Aleksandra i Jarosław. Wstęp wolny, na spotkaniu obowiązują maseczki lub przyłbice.

Ugandyjski krajobraz, nad którym dominuje Mount Khadam. (Fot. By commons.wikimedia.org)

uganda

Muzyka przy kawie

Siemianowickie Centrum Kultury – Willa Fitznera zaprasza  piątek (( października) w godzinach 17.00-20.00 na Fitzner Cafe czyli klimatyczne popołudnie przy aromatycznej kawie i muzyce na żywo, prezentowanej przez siemianowickiego artystę – Bohdana Wantułę.

Willa Fitznera zaprasza także w sobotę (10 października) o godzinie 19:00 na koncert poezji śpiewanej. Wystąpi Eugeniusz Szwarcer w towarzystwie przyjaciół.

Wice przy muzyce

SCK Jarzębina zaprasza 9 października o godzinie 17.00 na nowy cykl spotkań „Wice przy muzyce”. To impreza o charakterze humorystycznym. Prowadzący opowiada wice, kawały i dowcipy – co kto lubi!

Po polsku, angielsku, rosyjsku no i oczywiście – po naszymu! Wszystko będzie w rytmie wesołej muzyki. I co ważne -publiczność może zasugerować na jaki temat w danym momencie dowcipkujemy! Uwaga – konkurs wiców z nagrodami!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl

Muzyczny Dzień Papieski

W sobotę (10 października) o godz. 17:00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji odbędzie się koncert inaugurujący obchody XX Dnia Papieskiego na Śląsku, który odbywać się będzie pod hasłem „TOTUS TUUS”. Wejściówki do odbioru w sklepiku SCK Parku Tradycji oraz w siemianowickich parafiach.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika