Zajęcia i warsztaty dla seniorów

fundacja piastun siemianowice

Zajęcia komputerowe, warsztaty zdrowego trybu życia, wspólne wyjścia do kina i innych placówek kulturalnych, warsztaty rękodzieła oraz porady rehabilitacyjne – takie atrakcje będą w klubie dla seniorów, który planuje zorganizować w Siemianowicach Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans. Pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, potrwają do końca roku, ale już teraz ruszają zapisy do tego projektu. Fundacja zaprasza osoby, które ukończyły 60 rok życia i są z Siemianowic lub najbliższych okolic. Spotkania będą odbywały się w filii fundacji w Siemianowicach, przy ul. Oświęcimskiej 16. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, klub może przyjąć 30 osób.

Jak się zapisać? Albo mailowo, pod adresem siemianowice@fundacjapiastun.pl, albo telefonicznie, pod numerem Tel. 668-569-099, codziennie w godzinach 17.00 – 19.00.

Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans powstała w 2007 roku, posiada statut organizacji pożytku publicznego. Wspiera osoby znajdująca się w ciężkiej sytuacji życiowej, osoby niepełnosprawne, seniorów oraz dzieci. Aktualnie ma około 100 podopiecznych.

Główna siedziba fundacji mieści się w Zabrzu, a filia w Siemianowicach.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika