Zabiła! Dlaczego?

Zabiła! Dlaczego?

„Pacjentka” autorstwa Alexa Michaelidesa to długo oczekiwany thriller 2019 roku. Jest to bardzo wysoko oceniane dzieło, które, po przeczytaniu, zostaje w pamięci czytelnika na długo.

Powieść spełnia wszystkie oczekiwania, z jakimi rozpoczynamy lekturę każdego thrillera. Buduje napięcie i trzyma w nim czytelnika do końca ostatniej strony. Jednocześnie jest napisana prostym językiem, więc nie będziemy musieli dodatkowo głowić się nad nieznanymi zagadnieniami. Jedyne co może zaskoczyć to rzadziej spotykany sposób narracji dwutorowej.

Alicia, ceniona malarka, wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia zabija w okrutny sposób swojego męża. Od tego czasu bohaterka przestaje mówić i trafia do zakładu psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze. Jako że jest znaną osobą, wieść o morderstwie rozprzestrzenia się błyskawicznie, a znalezienie przyczyny jej czynu jest dla wielu pierwszorzędnym zadaniem.

Theo Faber dostaje szansę na pracę w ośrodku psychiatrycznym i jest jednym z tych szczęśliwców, którzy mają szansę odkryć powód zbrodni. Zdeterminowany mężczyzna zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy… Fabuła prowadzona tak, by napięcie nie opadało, prowadzi nas nieuchronnie do zakończenia, które zaskoczy nawet największego znawcę thrillerów.

Dla miłośników thrillerów psychologicznych książka okaże się niebanalną nowością, która utkwi w pamięci.

Aleksandra Broda

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika