Wielki przemysł wraca do Siemianowic Śląskich

umowa z cognor

Cognor Holding to hutnicza spółka, która planuje budowę nowoczesnego zakładu walcowniczego z linią produkcyjną do wytwarzania prętów gorącowalcowanych w Siemianowicach Śląskich.

Cognor Hoding podpisał w minioną środę (27 lipca) z miastem Siemianowice Śląskie list intencyjny dotyczący współpracy polegającej na kompleksowym przeprowadzeniu prac infrastrukturalnych stwarzających warunki dla budowy i funkcjonowania zakładu walcowniczego.

Na jego mocy Miasto podejmie się przygotowania dokumentacji projektowej i przeprowadzi procedury administracyjne związane z wykonaniem około 400-metrowego odcinka drogi od ulicy Stalmacha do ulicy Konopnickiej, która prowadzić będzie do nowego zakładu.

Prace budowlane powinny zostać sfinalizowane jeszcze w 2023 roku bowiem termin rozruchu i oddania do użytkowania walcowni planuje się na pierwszy kwartał 2024 roku.

Walcownia w Siemianowicach Śląskich będzie najnowocześniejszym zakładem tego typu w Europie.

Jej instalacje będą zużywać o 40 proc. mniej gazu ziemnego i o 30 proc. mniej energii elektrycznej niż używane dotychczas. Innowacyjność zakładu pozwoli również na minimalizację wpływu na środowisko.

(UM, fot. Sz. Duczek)

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika