Uwolnić się od toksycznych ludzi

Uwolnić się od toksycznych ludzi
Bardziej toksyczni ludzie

Uwielbiamy czytać o psychologii. Książki o toksycznych zachowaniach i charakterach zawsze cieszą się ogromną popularnością. W ciągu kilkunastu lat wzrosła świadomość o tym zjawisku.

Wiemy, że drugi człowiek może nieświadomie wywierać na nas wpływ i uprzykrzać życie. Stamateas postanowił podzielić się z nami swoją wiedzą. „Bardziej toksyczni ludzie” autorstwa Stamateas Bernardo to druga część książki „Toksyczni ludzie”, Jest jednak bardziej przemyślana, wartościowa i warto ją polecić. Autor zachował prosty język, czyniąc tę lekturę łatwą w odbiorze dla każdego.

Pisarz podzielił toksycznych ludzi na różne typy, nadając im nazwy. Każdy typ toksycznego człowieka jest opisany i z pewnością w każdym z nich znajdziemy coś o sobie. To z jednej strony zabawne, a z drugiej — tragiczne. Jednak warto potraktować to jako lekcję mającą na celu poprawę swojego charakteru. Okazuje się, że chociaż nie jesteśmy toksycznymi ludźmi, mamy w sobie cechy, które szkodzą nie tylko otoczeniu, ale i nam samym.

Przede wszystkim jednak książka ta pozwoli odróżnić charakter od szkodliwego zachowania. Być może otaczają nas ludzie, którzy nas denerwują i prowokują, ale usprawiedliwiamy to ciężkim charakterem? Bardzo możliwe, że powinniśmy się od nich po prostu odciąć, albo chociaż ograniczyć kontakty.

Polecamy jako wartościową lekturę, z której każdy wyniesie coś dobrego.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika