Telefon do pogadania !!

Telefon do pogadania !!

Wiemy, że życie pod rządowymi obostrzeniami może być nieznośnie trudne. Dzwońcie, kiedy poczujecie się gorzej. Dzwońcie, kiedy będziecie chcieli o czymś opowiedzieć. Dzwońcie, kiedy będziecie chcieli podzielić się z kimś dobrym newsem. Dzwońcie, kiedy po prostu będziecie chcieli pogadać. Pomóżmy sobie nawzajem przetrwać ten trudny okres i dzielmy się dobrem!

Od minionej środy z inicjatywy posła Ziemi Śląskiej Macieja Kopca, działa lokalny telefon życzliwości.

– Daty końca pandemii nie sposób przewidzieć. Kolejne dni izolacji niosą coraz więcej obciążeń i trudności. Wiele osób najdotkliwiej odczuwa jednak brak kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego razem z moją drużyną ruszamy z akcją „Telefon do Pogadania”. Chcemy, aby każdy młody człowiek znalazł swoją bezpieczną przestrzeń. Chcemy, aby żaden senior nie czuł się samotny. Chcemy, by każda potrzebująca osoba mogła odnaleźć wsparcie – mówi Maciej Kopiec.

Jeśli chcecie skorzystać z tego świetnego pomysłu, dzwońcie pod 730 730 758. Numer ten należy do Oliwii, studentki psychologii, która będzie przekierowywała rozmówców do dostępnych wolontariuszy.

Akcja realizowana jest przez wspaniały #KopiecTeam, pomysł – Beata Wieczorek, koordynacja – Oliwia Markiewicz.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika