Targowisko w centrum

Targowisko w centrum

W poprzednim wydaniu naszego tygodnika miejskiego pisaliśmy o targowisku michałkowickim, które nie ginie pomimo konkurencji marketów. Materiał ten wzbudził spore zainteresowanie naszych Czytelników. A przecież jest jeszcze targowisko w centrum miasta, o wiele większe i bardziej znane zlokalizowane w cieniu estakady ponad torami w ciągu ulicy Dąbrowskiego.

Może więc tym razem parę słów i fotek na ten temat. Targowisko czynne jest tradycyjnie we wtorki i piątki. Dojść do niego można od strony wylotu ulicy Śląskiej, a także od strony liceum Śniadeckiego i skweru przy kościele ewangelickim. Uwaga! Już drugi rok Urząd Miasta zniósł tutaj opłaty targowe, co dało możliwość przeżycia tutejszym kupcom oraz sprawiło, że mogą oni konkurować z marketami.

Jak się tu żyje i handluje? Zupełnie dobrze. Zima, lato jestem tu już od 30 lat. Nie zawsze klient chce coś kupić, po prostu przychodzą, aby pogadać. Ja zawsze znajduję czas, bo pamiętam o zasadzie, że klient nasz pan – powiedział nam pan Piotr mający tu stoisko z galanterią, odzieżą i skarpetami.

Co można tutaj kupić? Jak się to mówi wszystko, szwarc, mydło i powidło. Co jakiś czas odbywają się tu również targi staroci. Nie trzeba więc jeździć aż do Szombierek.

ZEW

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika