Taki macho, że strach

uszkodzenie samochodu policja

Zerwane boczne lusterka oraz wybita tylna szyba w osobówce to efekt rozładowania nerwów byłego partnera kobiety, do której należał pojazd. Mężczyzna chwilę wcześniej wygrażał się, że zniszczy jej samochód, co w końcowym rezultacie uczynił. Kobieta wezwała policjantów, którzy zatrzymali wandala.

Grozi mu surowsza kara z dwóch przyczyn. Po pierwsze dopuścił się tych czynów w recydywie, a po drugie samo zniszczenie pojazdu zostało zakwalifikowane jako działanie rażąco lekceważące porządek publiczny

Wandal został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Straty, jakie spowodował w samochodzie zostały wycenione na przeszło 3 tysiące złotych. 41-latek usłyszał zarzuty za kierowane groźby zniszczenia osobówki oraz ich zrealizowanie. Kara, jaka mu grozi za popełnione przestępstwa będzie surowsza, ponieważ dopuścił się ich w ramach powrotu do przestępstwa tzw. recydywy.

Dodatkowo samo zniszczenie pojazdu zostało potraktowane jako wybryk chuligański, a kara za przestępstwo o takim sposobie działania jest zawsze surowsza. 41-latek został oddany pod dozór policyjny i ma zakaz zbliżania się do byłej partnerki oraz jakiegokolwiek kontaktowania się z nią.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika