Sukcesy Wodnika ! [mistrzostwa Śląska w pływaniu]

1 Zawodnicy UKS Wodnik z medalami i dyplomami za zwycięstwa podczas Mistrzostw Śląska

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik” (Siemianowice Bytków) wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw Śląska wśród dziewcząt 14-letnich i chłopców 15-letnich. Mistrzostwa odbyły się w Gliwicach. Siemianowickie pływaczki i siemianowiccy pływacy zdobyli łącznie 13 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali, co dało wygraną w klasyfikacji medalowej!

Mateusz Chowaniec, najbardziej utytułowany obecnie zawodnik „Wodnika” zdobył trzy złote krążki, Kamil Geisner w rywalizacji 15-latków, zdobył pięć złotych medali oraz dwa srebrne. Prawdziwym odkryciem mistrzostw w rywalizacji 14-latków była natomiast Paulina Kawa, która zdobyła indywidualnie dwa złote i dwa srebrne medale, a do tego dołożyła jeszcze trzy złota w sztafetach!

Medale dla „Wodnika” zdobywali także (w kategorii 14 lat): Marcin Pera – dwa srebrne medale, Emilia Brachaczek i Faustyna Wyrwał (brązowe medale indywidualnie i złote w sztafecie).

Reprezentanci „Wodnika”, rywalizujący w kategorii 17-latków i starszych, dołożyli się do klubowego dorobku medalowego przywiezionego z Gliwic. Srebrny medal zdobył Maciej Trzcionka, również srebrny oraz dwa brązowe – Michał Tomaszowski, brąz dołożyła także niezawodna Maria Krętosz.

Wspominane już medalowe sztafety to żeńskie drużyny, które zdobyły trzy złote medale. Zespół w składzie: Paulina Kawa, Emilia Brachaczek, Faustyna Wyrwał i Natalia Gagatek była najlepsza na dystansach 4×100 m oraz 4×200 m stylem dowolnym, natomiast sztafeta „Wodnika” w składzie: Paulina Kawa, Emilia Brachaczek, Dagmara Czogała i Natalia Gagatek wygrały 4×100 m stylem zmiennym.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?