Spotkanie Podróżników – Hongkong, Makau

Na kolejne Spotkanie Podróżników SCK-Bytków zaprasza w czwartek, 27 lutego o godzinie 18.00. Tym razem Hubert Urbańczyk opowie o wyprawie do Hongkongu i Makau. Wstęp wolny.
Hongkong to dynamiczne i gwarne miasto, które łączy w sobie nowoczesność z tradycją, to miejsce, gdzie wschód spotyka się z zachodem, a domieszka brytyjskiej historii ma swoje odbicie w architekturze, kuchni i codziennym życiu mieszkańców. Spacerując po zatłoczonych ulicach, można podziwiać imponującą panoramę miasta, odwiedzić tradycyjne świątynie oraz nowoczesne muzea. Hongkong to także raj dla smakoszy – od ulicznych straganów i nocnych targów z dim sum po wykwintne restauracje z gwiazdkami Michelin. Mimo że Hongkong jest metropolią, znajdziesz tu także piękne parki, ogrody botaniczne i rezerwaty przyrody, aby odpocząć od zgiełku miasta.
Fragment metropolii Makau
Makau, znane jako „Azjatyckie Las Vegas”, przyciąga turystów luksusowymi kasynami i hotelami, to miejsce, które zachwyca swoją różnorodnością i bogactwem atrakcji. Makau oferuje unikalne połączenie kultur chińskiej i portugalskiej, co widać w zabytkach, takich jak Ruiny Katedry św. Pawła czy Świątynia A-Ma oraz historycznym centrum miasta z placami i kamienicami przypominającymi portugalską Lizbonę. Lokalna kuchnia to prawdziwa uczta dla podniebienia, inspirowana i łącząca smaki obu państw.
(SCK)