Siemianowickie przedszkola i żłobek pozostaną zamknięte

Siemianowickie przedszkola i żłobek pozostaną zamknięte

Jak zapowiedział Prezydent Miasta Rafał Piech żłobek miejski oraz przedszkola w Siemianowicach Śląskich po 6 maja 2020 pozostaną nadal zamknięte. Powodów takiej decyzji jest kilka, a ich wspólnym mianownikiem jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno samych dzieci, jak i ich rodziców, dziadków oraz pracowników tych placówek.

Trudno nie mieć wątpliwości, czy w żłobku lub przedszkolu udałoby się zachować szczególny „reżim sanitarny”, skoro w naszym województwie liczba osób zakażonych wirusem Covid-19 jest na tyle wysoka, że jesteśmy pod tym względem w krajowej czołówce, a sytuacja zdrowotna w regionie nie jest ustabilizowana.

Ponadto trudno w tej chwili powiedzieć, jak wielu rodziców byłoby skłonnych w tym czasie oddać swoje pociechy do żłobka czy przedszkola.

W najbliższym czasie pracownicy siemianowickich placówek przedszkolnych będą kontaktowali się z rodzicami, sondując ich opinie dotyczące terminu ponownego otwarcia żłobka i przedszkoli, aby podjęta w tej sprawie decyzja wynikała z realnych potrzeb, a przy tym miała na względzie przede wszystkim dobro naszych dzieci, z zachowaniem zdrowego rozsądku i wszystkich koniecznych zasad bezpieczeństwa.

Tym osobom, które nie będą mogły oddać swoich pociech do przedszkola czy żłobka, będzie, zgodnie z informacją Premiera, przysługiwał zasiłek opiekuńczy.

Źródło: Biuro Prasowe UM

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika