Siemianowice: Kierowca na luzie – Policjant nie

siemianowice życie na luzie

Policjanci z Siemianowic zatrzymali podczas nocnej kontroli drogowej samochód, którego kierowca wydawał im się dziwnie pobudzony. Stróże prawa znaleźli u kierowcy woreczek pełen pudrowych pastylek koloru różowego. Sprawdzili je na narkotesterze i okazało się, że tabletki zawierają substancje narkotyczne.

25-latek przyznał się, że zażywa je na imprezach, żeby dobrze się bawić. Policjanci skontrolowali także testerem czy kierowca nie prowadził pod wpływem narkotyków – okazało się, że wynik wyszedł pozytywny.

Mężczyźnie w szpitalu pobrano krew do dalszych badań. Na jaw wyszło także to, że siemianowiczanin nigdy nie miał prawa jazdy. Nie stanowiło to dla niego przeszkody, by prowadzić samochód. 25-latek dalszą część nocy spędził w policyjnym areszcie.

Na chwilę obecną usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków. Grozi mu za to nawet 3 lata więzienia. Po otrzymaniu wyników krwi potwierdzających u niego zażycie narkotyków śledczy uzupełnią mu zarzut o kolejne przestępstwo kierowania pod wpływem narkotyków. Za to przestępstwo grozić mu będzie odrębna kara ( Siemianowice ).

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika