Siemianowice: Syn znęcał się nad 71-letnim ojcem

Siemianowice: Syn znęcał się nad 71-letnim ojcem

Policjanci zatrzymali 43-latka, który znęcał się nad swoim ojcem (Siemianowice). Śledczy na początku roku sporządzili przeciwko niemu akt oskarżenia właśnie za takie postępowanie. W tej sprawie zapadł wyrok uznający go za winnego, który jest jeszcze nieprawomocny.

W 2015 roku wobec 43-latka została wszczęta procedura niebieskiej karty. Dzięki temu na jakiś czas sytuacja rodzinna się unormowała.

Pod koniec 2019 roku zachowania 43-latka wobec swojego ojca tak się nasiliły, że ponownie założono niebieską kartę. W trakcie jej trwania 70-letni wtedy mężczyzna złożył zawiadomienie o znęcaniu się nad nim przez syna, który wielokrotnie wyrzucał ojca z mieszkania, uderzał go i ubliżał, kierował wobec niego groźby oraz demolował mieszkanie.

Dochodziło do tego, że starszy mężczyzna chodził bez celu kilka godzin, ponieważ czekał, aż syn uśnie i wtedy wracał do domu.

Zatrzymany usłyszał zarzut, za który grozi mu nawet 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zakazał zbliżania się do 71-letniego ojca i nakazał opuszczenie wspólnie zamieszkiwanego lokalu.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika