Siemianowice: Święta na ulicach spokojne [raport Policji]

Siemianowice: Święta na ulicach spokojne [raport Policji]

Okres świąteczny przebiegał w naszym mieście (Siemianowice) spokojnie.

Policjanci przeprowadzili łącznie 97 interwencji.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo na drogach, stróże prawa prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Sprawdzali przede wszystkim ich stan trzeźwości oraz uprawnienia do jazdy.

Na całe szczęście zmotoryzowani byli osobami odpowiedzialnymi i tylko jeden kierowca wpadł z promilami w organizmie. O godzinie 2.30 policjanci mijali bmw, które jechało całą szerokością jezdni na ulicy Katowickiej.

Od kierowcy stróże prawa od razu wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci zbadali stan trzeźwości 26-letniego kierującego- wynik wskazywał na ponad 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i nocne wojaże zakończył w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z jej warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat, 4-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Natomiast na ulicy Chemicznej (Siemianowice) podczas rutynowej kontroli wykonywanej przez drogówkę, wyszło na jaw, że kierujący jeździ osobówką pomimo 2 zakazów sądowych. Dodatkowo samochód nie posiadał ważnych badań technicznych.

28-latek usłyszy zarzut za łamanie sądowych zakazów oraz został ukarany mandatem karnym za wykroczenie. Kolejny z kierujących zatrzymanych do kontroli wpadł na jeżdżeniu samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Jest to przestępstwo, za które grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika