Siemianowice: można bawić się do woli

Siemianowice - plac zabaw

Od minionego czwartku (11 czerwca) otwarte i czynne są już wszystkie miejskie place zabaw, boiska i inne urządzenia rekreacyjno-sportowe. Należy jednak zachowywać środki ostrożności, czyli „dystans społeczny”, używać maseczek ochronnych w przypadku braku możliwości zachowania dwumetrowych odstępów (z wyjątkiem dzieci poniżej 4 roku życia) oraz dezynfekować ręce po zakończeniu ćwiczeń czy zabawy.

W sumie w Siemianowicach „odmrożono” 26 placów zabaw, 2 skateparki (tory do ekstremalnej jazdy na rowerach, rolkach czy deskorolkach), 5 ogólnodostępnych boisk oraz 12 „crossfitów” i „street workoutów” (cokolwiek to znaczy) – chodzi o siłownie na wolnym powietrzu.

Przy tej okazji warto dodać, że plac zabaw, położony w rejonie ulicy Władysława Jagiełły 1c, przeszedł gruntowną modernizację i zyskał zupełnie nowy wygląd. To efekt inicjatywy pana Wiesława Jaźwca, który takie zadanie zgłosił do Budżetu Obywatelskiego. Na placu zainstalowano nowe urządzenia i konstrukcje jak zestaw do zabawy ze zjeżdżalnią, huśtawki, sprężynowce oraz domek zabawowy, zapewniające dzieciom bezpieczną zabawę. Oprócz tego wymieniono ogrodzenie, wykonano bezpieczną nawierzchnię, chodniki, a także zamontowano elementy małej architektury, w tym ławki i kosze na śmieci. Modernizacja obiektu wyniosła 115 221, 54 zł.

Foto – Przez minione 3 miesiące place zabaw były zaaresztowane i na dowód tego spętane taśmą.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika