Siemianowice: mikro elektrowniom OZE czegoś brakuje [czyli ciemno w nocy]

Siemianowice: mikro elektrowniom OZE czegoś brakuje [czyli ciemno w nocy]

Niemal dwa lata temu, w lipcu 2018 roku 31.07.2018 roku rozstrzygnięciem przetargu na wykonawcę rozpoczęto realizację projektu pod skomplikowaną nazwą „Budowa nowoczesnego oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – wybudowanie nowoczesnej sieci oświetleniowej ulic i chodników dotychczas pozbawionych oświetlenia”.

W jego ramach wybudowana zostanie nowoczesna sieć oświetleniowa ulic i chodników na ulicach (lub ich fragmentach) do tej pory nieoświetlonych: Zachodniej, Dworcowej, Olimpijskiej, Wyzwolenia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a także łączniku ulicy Domina z ulicą Kościelną. Łącznie mają stanąć 73 lampy hybrydowe, które zasilane będą energią słoneczna i wiatru.

Zainstalowane w nich moduły fotowoltaiczne oraz siłownia wiatrowa poprzez regulator ładowania ładują akumulatory lamp. Które powinny zapewniać co najmniej 10 godzin o pełnej mocy. Lampy gdzieniegdzie już stoją, jednak czegoś im jednak brakuje bo światła nie dają.

85% całkowitego kosztu inwestycji, który wynosi 745 000,00 zł dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 – 2020.

Foto – Siemianowice Śląskie – Szpaler lamp światłosamodających pięknie się prezentuje na ul. Dworcowej w dzień…  

… nocą brakuje mu jednak trochę blasku

ulica Dworcowa w nocy

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika