Siemianowice: Jedna kontrola – hurtowy efekt

zatrzymani siemianowice

Narkotyki u pasażerów, poszukiwana nieletnia, kierowca bez uprawnień do kierowania… to efekt rutynowej kontroli drogowej, jaką przeprowadzili policjanci z katowickiego oddziału prewencji którzy wspierali służbę siemianowickich mundurowych.

W samochodzie jechały 4 osoby. Dwójka z nich została zatrzymana, ponieważ miała schowane narkotyki. Spotkanie z mundurowymi kierujący osobówką zakończył mandatem karnym. Dodatkowo 17-latka próbowała oszukać policjantów co do swojej tożsamości, ponieważ jak się okazało była poszukiwana do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci zatrzymali 2 osoby: 17-latkę oraz jej o 4 lata starszego kolegę. Stróże prawa znaleźli u pasażerów zawiniątka z narkotykami. W zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie podróżowały jeszcze 2 inne osoby. Szybko okazało się, że kierowca w ogóle nie zrobił prawa jazdy, a samochód ma zatrzymany dowód rejestracyjny za brak badań technicznych.

Podczas legitymowania dziewczyna podała policjantom nie swoje dane osobowe. Chciała w ten sposób wprowadzić stróżów prawa w błąd, ponieważ wiedziała, że ma trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Śledczy przedstawili jej dodatkowo zarzut za posiadane narkotyki.

Jej starszy kolega również usłyszał taki zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi im nawet 1 rok więzienia.

Natomiast kierowca trefnego samochodu został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

 

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika