Siemianowice: długi weekend w statystyce drogówki

Kontrola drogowa

Miniony weekend był jednym dwóch długich jakie mamy w tym roku. Pierwszy, majowy był krótszy i przypadł na czas narodowej kwarantanny. Ten miniony kusił ładną pogodą i odzyskaną swoboda, więc Polacy wyjechali gdzie tylko mogli. Ponieważ nie zaplanowano żadnych demonstracji w stolicy policjanci mogli się pokazać na drogach, gdzie samą swą obecnością mitygowali kierowców.

Także siemianowicka drogówka przez czas długiego weekendu (od środy rana do niedzieli do godziny 22.00) prowadziła, większą liczbą policjantów, działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Szczególny nacisk podczas przeprowadzanych kontroli pojazdów i podróżujących kładziono na sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców oraz na prędkość z jaką jeździli. Sprawdzano także stan techniczny samochodów oraz to czy pociechy są prawidłowo przewożone.

Wyniki pokazały, że miniony długi weekend przebiegł w miarę spokojnie. Nie znaczy to jednak, że bezkarnie dla łamiących przepisy, o nich jak zwykle w naszej kronice policyjnej. Szczególnie trzeba podkreślić sprawną akcje policjantów podczas pościgu za odurzonym kierowcą (piszemy o tym TUTAJ)

Przez ten czas policjanci z drogówki wylegitymowali 91 osób, skontrolowali 82 pojazdy oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. W różnych punktach w mieście mundurowi kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się zmotoryzowani. Wykonali 728 badań stanu trzeźwości kierowców.

W ich ręce wpadło 2 kierowców oraz 3 rowerzystów, którzy prowadzili po wypiciu alkoholu. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili 3 kierowców bez uprawnień do jeżdżenia samochodami. Policjanci z ruchu drogowego nałożyli 16 mandatów karnych, zastosowali 12 pouczeń i skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie. W czasie długiego weekendu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast doszło do 2 kolizji.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika