Siemianowice: Bibliofest – czyli rodzinne zakończenie wakacji z Biblioteką

Tegoroczny Bibliofest, czyli II Festyn Biblioteczny okazał się niezwykle udaną imprezą. Wszystko tego dnia zagrało: dopisała pogoda, przybyli nasi wierni czytelnicy, a dobre humory nas nie opuszczały. Udowodniliśmy, że biblioteka to miejsce, gdzie można nie tylko wypożyczyć książki i poczytać prasę, ale również świetnie się bawić z całą rodziną. Było mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, a także dla naszych czworonożnych przyjaciół, a to wszystko z zachowaniem wymogów sanitarnych obowiązujących na czas pandemii.

Podczas wymianki książkowej i kiermaszu była możliwość odświeżenia swojej domowej biblioteczki. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Bitwa Warszawska#wiktoria1920”, odbywającym się w ramach programu „Koalicje dla Niepodległej #Wiktoria1920” Niepodległa na lata 2017-2022 ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie lada atrakcją były bańki mydlane, co zresztą widać na zdjęciach. Tego dnia wręczono także nagrody w konkursach ogłoszonych na czas wakacji: na postać Pippi oraz na recenzję książki, w którym laureatami zostali:

Kategoria młodzież: Agata Bul, I miejsce; Wiktoria Pietrzak, II miejsce

Kategoria dorośli: Dagmara Apolinarska-Pres, I miejsce;: Wiktoria Kubiaczyk, II miejsce; III miejsce Helena Majchrowicz, wyróżnienie: Agnieszka Sroczyńska-Kostuch.

Żądni przygód czytelnicy oraz wielbiciele historii regionu sprawdzali się w grze historycznej. Właściciele czworonogów pogłębiali swoją wiedzę na temat komunikacji między człowiekiem a psem podczas wykładu Pani Magdaleny Świderskiej z Uniwersytetu Twojego Psa.

Odważni sprawdzali swoją wiedzę o Unii Europejskiej w przyjaznej formie zabawy, gdyż gościliśmy przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej – Europe Direct z Rybnika. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele siemianowickiej Policji – była możliwość zobaczenia radiowozu od środka, a także harcerze, którzy zorganizowali m.in. pokaz pierwszej pomocy, było także granie na gitarze i pląsy.

Mali wynalazcy z nieśmiałością odwiedzali stoisko z eksperymentami. Fashionistki – te starsze i te młodsze – mogły upiększyć swoją fryzurę o gustowne kolorowe warkoczyki, by potem sfotografować się w fotobudce.

Wśród licznych gości Bibliofestu spotkać można było panią Martę Suchanek-Bijak, zastępcę prezydenta miasta oraz Dziękujemy serdecznie Pani Prezydent, która odwiedziła nas tego popołudnia oraz Panu pana Krzysztofa Nosa, naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta, który przybył ze swoją rodziną.

Zobacz także fotorelację w naszej galerii.

Patrycja Skorek – Bilczyńska (MBP im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich)

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika