Bądź mądry, korzystaj z porad – bezpłatne porady prawne

bezpłatna pomoc prawna

6 maja br. weszły w życie nowe przepisy związane z nieodpłatną pomocą prawna i nieodpłatnym poradnictwem obywatelskim.

Ułatwiają one uzyskanie wsparcia przez osoby, które w czasie pandemii COVID-19 potrzebują pomocy prawnej. Uzyskanie pomocy zostało w istotny sposób odformalizowane i nie wymaga już wizyty w punkcie świadczenia pomocy – może odbyć się zdalnie, przez telefon, komunikatory internetowe czy e-mail.

Przepisy te pozwalają także na objęcie pomocą jednoosobowych firm (tzw. samo zatrudnienie), niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku. To istotne, bo samozatrudnieni, jak wynika z danych ZUS, to bardzo liczna grupa przedsiębiorców – ponad półtora miliona osób, czyli niemal 62% wszystkich płatników składek.

Pogorszenie się ich sytuacji gospodarczej w czasie epidemii powoduje, że część przedsiębiorców musi zawiesić lub nawet zakończyć działalność Dlatego nieodpłatna pomoc prawna pomoże takim przedsiębiorcom podjąć właściwe decyzje w tym trudnym okresie i być może ocali prowadzone przez nich firmy

Obecnie osoba potrzebująca pomocy prawnej nie jest zobowiązana do złożenia pisemnego oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy.

Bezpłatna porada prawna – wystarczy zadzwonić pod numer 32 760 53 57 lub 32 760 53 89 aby umówić się.

Przypominamy, że AKTUALNE TELEFONY, pod którymi można umówić się na BEZPŁATNĄ PORADĘ PRAWNĄ znajdują się na stronach urzędów miast i powiatów oraz na profilu na FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma a także na stronie internetowej: www.dogma.org.pl

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika