Siemianowiccy urzędnicy nie znają potrzeb kulturalnych mieszkańców!

Siemianowiccy urzędnicy nie znają potrzeb kulturalnych mieszkańców!
zamknięte kino tęcza w siemianowicach

O co chodzi, czyli kto za tym stoi?

Siemianowiccy urzędnicy nie znają potrzeb kulturalnych mieszkańców!

Wczoraj (2 marca) na internetowej stronie ukazała się informacja o ankietowym badaniu preferencji kulturalnych siemianowiczan. Po kliknięciu w link prowadzący do ankiety otwiera się strona z logiem Lime Survey i zdanie rozpoczynające się „w taki sposób: „Na zlecenie Gminy Siemianowice Śląskie przeprowadzamy badanie ankietowe […]”.

Tymczasem – szukając w Internecie, kto podłapał takie zleconko – trafiliśmy na wyjaśnienie u Ciotki Wiki: „LimeSurvey (wcześniej PHPSurveyor) – rozprowadzany na zasadach wolnego oprogramowania internetowy system ankiet, napisany w języku PHP i wykorzystujący bazę danych MySQL, PostgreSQL lub MSSQL. Zaprojektowany jest, aby był łatwy w obsłudze, pozwala użytkownikom na rozwijanie i publikację wielu ankiet oraz gromadzenie i analizę odpowiedzi udzielonych przez respondentów. Obsługa systemu nie wymaga znajomości języków programowania.”

Tak więc tytułowe pytanie: kto za tym stoi wydaje się zasadne, a także kolejne pytania: kto opracuje wyniki, na bazie jakich założeń powstał katalog pytań, czy ankieta będzie tylko internetowa czy też metodą rozmów bezpośrednich, dającą większą wiarygodność i jak się mają pytania z tej ankiety do wiedzy siemianowickich urzędników o potrzebach kulturalnych mieszkańców.

Nasz tygodnik przeprowadził ankietę mniej szczegółową i trzy odpowiedzi się wybijały: kino, McDonald’s i sala zabaw dla dzieci. Jaki z tego wniosek: to młodym brakuje miejsc do spędzania wolnego czasu – a taka wiedza to trzy czwarte sukcesu. Niemniej z ciekawością czekamy na wyniki urzędowej ankiety, oby tylko nie przyniosła wyniku zgodnego z oczekiwanym przez magistrat, czego należy się spodziewać, sądząc z terminu jaki dano mieszkańcom na wypełnienie ankiety: tylko 2 dni, tylko do 4 marca.

Ankietę znajdziesz tutaj https://eu-consult.info.pl/2/index.php/18749?newtest=Y&lang=pl

gag

Foto – Zamknięte kino Tęcza, które działało w tym budynku przy głównej ulicy miasta, jest niedogodnością dla siemianowiczan i kłopotem dla władz miasta.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika