Rząd uchroni od wirusa i zagłodzi [Siemianowice]

Rząd uchroni od wirusa i zagłodzi [Siemianowice]

Świadczenia osobom prowadzącym działalność gospodarczą w czasie obecnego kryzysu należą się jak psu miska wody.

W poniedziałek (6 kwietnia) po godz. 12:00 na stronie siemianowickiego Powiatowego Urzędu Pracy zamieszczono informacje o „naborze wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną”

Ale jakie wnioski? Jakie dofinansowanie?

Składki na ZUS – powinny być automatycznie opłacane przez rząd (tak jak bezrobotnym), „dofinansowanie” czyli zwrot utraconych dochodów na podstawie średniej z dwunastu/trzech poprzednich miesięcy powinny być automatyczne (KAS ma wszystkie dane), dopłata do kosztów stałych (czynsz, opłata za media itp., rat leasingowych) powinna być ryczałtowa z góry za okres kwartału na postawie wykazu otrzymanego od przedsiębiorcy.

To i tak nie będzie „pomoc”, to jest rekompensata. To rząd ZAKAZAŁ pracować i to rząd musi ponieść tego konsekwencje. Przez ostatnie 5 lat rozdawał pieniądze za friko, a teraz naraz stał się oszczędny?

PS.

W ostatnim tygodniu marca do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wpłynęło ponad 14,5 tys. wniosków o zawieszenie działalności gospodarczej.

Czytaj też „Obrońmy miejsca pracy w Siemianowicach”

w siemianowicach powiatowy urząd pracy źle pomaga

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika