Rok 2019 w policyjnej statystyce

uciekał przed policją w siemianowicach
uciekał przed policją w siemianowicach

W połowie stycznia odbyła się w siemianowickiej Komendzie Policji odprawa podsumowująca rok miniony. Nadkom. Rafał Stańko, Komendant Miejski Policji wspólnie ze swoim I Zastępcą mł. insp. Krzysztofem Burkiem przedstawili sprawozdanie na temat stanu bezpieczeństwa na terenie miasta w 2019 roku oraz stan realizacji mierników efektywności jednostki.

Naszych czytelników zainteresują zapewne konkretne dane. Zebrała je dla nas kom. Tatiana Lukoszek. Tak więc wiemy, że:

Siemianowiccy policjanci w 2019 roku przeprowadzili 11 206 interwencji. W naszym Tygodniku najczęściej informujemy o pijanych kierowcach zatrzymanych podczas patrolowania miasta.

W ubiegłym roku przeprowadzone postępowania przygotowawcze potwierdziły, że w 65 sprawach zatrzymani kierujący dopuścili się przestępstwa z art. 178a kk i tyle spraw trafiło do sądu z aktem oskarżenia.

Na gorącym uczynku zatrzymano 168 osób, a na polecenie Sądu lub Prokuratury 152 osoby. Aresztowano 16 osób.

Odnotowano 1123 wykroczeń w wyniku prowadzonych czynności wyjaśniających – nie są ujęte wykroczenia, za które karano mandatami karnymi.

Odizolowano w izbie wytrzeźwień 962 osoby.

Założono 75 niebieskich kart.

1 zabójstwo.

Ogólnie w 2019 roku stwierdzono 1293 przestępstw, najwięcej odnotowano kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia.

Na wspomnianej odprawie – co warto odnotować – Nadkom. Rafał Stańko na ręce Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryzysowego złożył podziękowania dla włodarzy miasta za wsparcie finansowe, jakie otrzymał w ubiegłym roku.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika