Rocznica doniosła czy nie? [papież Jan Paweł II]

Ratusz Miejski - Cicha rocznica śmierci papieża Jana Pawła II w Siemianowicach 2020

Wśród wielu tegorocznych rocznic ta wybijała się na plan pierwszy – 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, od 1978 roku papież Jan Paweł II. Niestety, rocznica przeszła w Siemianowicach po cichu, niezauważalnie. Rzecznik Prasowy Prezydenta i Urzędu Miasta wyjaśnia, „że w związku z nadal obowiązujący obostrzeniami w zakresie organizacji imprez o charakterze masowym oraz faktu, że obiekty kulturalne są nadal zamknięte, planowane na ten rok wydarzenia związane z obchodami setnej rocznicy urodzin JPII, zostały odwołane.”

Jednak w przypadku innych rocznic – a wtedy obowiązywały jeszcze ściślejsze rygory – nie było to przeszkodą. Chwalono się na stronie Urzędu Miasta, „uroczyście obchodzonymi” rocznicami uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wybuchu III powstania śląskiego. Podobnie było w dniu św. Floriana, kiedy urzędowa delegacja złożyła wiązanki kwiatów pod figurą patrona hutników, strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy.

Na 100-lecie chorzowskiego „Ruchu” Rafał Piech, wystosował na ręce prezesa klubu obszerny list gratulacyjny. Teraz nie było adresata? To w końcu kim był patron ulicy, której adres ma siemianowicki Ratusz?

Foto – Wejście do siemianowickiego Ratusza znajduje się od strony ul. Z. Krasińskiego (nawet numer jest zgodny z numeracja tej ulicy), jednak uznano, że to patron przecznicy będzie lepszym dla adresu Urzędu Miejskiego.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika