Robi się!

Dalej na zachód trwają przygotowania do budowy infrastruktury nowego osiedla mieszkaniowego.
Dalej na zachód trwają przygotowania do budowy infrastruktury nowego osiedla mieszkaniowego.

W ubiegłym miesiącu rozpoczęły się prace związane z budową nowego łącznika drogowego pomiędzy ulicą Oświęcimską, a Michałkowicką. Ich zakres obejmie m. in. budowę drogi o długości 631 m, chodników i ścieżek rowerowych, budowę zjazdów publicznych i skrzyżowań (rond), a także budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogi i przejść dla pieszych oraz rozbudowę, przebudowę i zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu.

Inwestycja stanowi kolejny etap rozbudowy sieci siemianowickich szlaków komunikacyjnych, mającej na celu rozładowanie i usprawnienie dużego natężenia ruchu drogowego w mieście. Wykonawcą robót jest firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL – ZW z Katowic, a planowany termin realizacji przedsięwzięcia, przypada na koniec lipca 2020 r.

Tyle komunikat Biura Prasowego UM Siemianowice Śląskie.

Czas więc może na redakcyjne sprawozdanie z frontu robót.

Zima sprzyja i dlatego prace nad nową drogą prowadzone są w dużym tempie zarówno u jej wlotu (przedłużenie również nowej ulicy Przedsiębiorców w rejonie myjni na Michałkowickiej), jak i wzdłuż płotu Kotłomontażu i Parku Górnik, gdzie wycięto sporo drzew.

Budowlańców widać również u wylotu łącznika na ul. Oświęcimską w rejonie rodzinnego domu Blidów i ul. Traugutta. Ciekawe jak będzie rozwiązana kwestia zwiększonego w przyszłości ruchu samochodowego w tym obszarze. Jedne światła już się tu pojawiły, czyżby groził nam następne? Być może droga będzie jeszcze przedłużona w stronę przyszłego osiedla firmy Desa powstającego w rejonie wylotu ulicy Watoły i torów kolejowych?

Jak na razie wycinka drzew w parku nie spodobała się miłośnikom przyrody. No cóż, nie przypadła do gustu także wielbicielom jazdy na rowerze, którym skasowano (tymczasowo) tutaj ścieżkę. Zanim powstaną następne ścieżki trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Czekamy na nową inwestycję drogową, a także na nowe firmy, które miały powstać przy ulicy Przedsiębiorców łączącej od ponad roku Michałkowicką z ul. Zwycięstwa. Jak na razie ich nie widać chociaż miejsce jest.

ZEW

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika