Pościg za poszukiwanym listami gończymi

Pościg za poszukiwanym listami gończymi (2)

To miała być rutynowa kontrola pojazdu jadącego ulicą Zwycięstwa. Umundurowany policjant wydał sygnał do zatrzymania jadącemu osobówką mężczyźnie. Na widok policjantów, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Stróże prawa wytrwali ścigali samochód, i zdesperowany kierowca porzucił pojazd i uciekł pieszo.

Mundurowi rozpoczęli ustalenia, które doprowadziły ich do miejsca, w którym mógł przebywać kierowca. Zastali go w towarzystwie innych osób w jednym z mieszkań w centrum miasta. Mężczyzna ukrywał jednak swoją prawdziwą tożsamość, a jego znajomi również usiłowali wprowadzić policjantów w błąd. 42-latek robił wszystko co mógł, by nie trafić za kratki. Okazało się bowiem, że wydano za nim 2 listy gończe, ponieważ miał do odbycia zasądzone wyroki. Ponadto był poszukiwany przez prokuraturę w Tychach do ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna usłyszał zarzut za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia. Po wykonanych czynnościach trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzone wyroki.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika