Pod płaszczykiem pomocy uchwalono artykuł, który mówi o bezkarności za niegospodarność

andrzej sośnierz pod płaszczykiem pomocy

Andrzej Sośnierz, poseł Klubu PiS, wybrany w naszym okręgu wyborczym do Sejmu ostatnio krytycznie wypowiadał się o działaniach rządu w zakresie zwalczanie COVID-19. Teraz – co podajemy za Rzeczpospolitą – skrytykował sposób głosowania oraz ustaw w zakresie walki z epidemią. Oto co powiedział:

„- Nie wiem, czy nikt tego nie zauważył, a my jako posłowie też w nawale różnych rozwiązań głosowaliśmy – ja też – za tym i uchwaliliśmy art. 10c ustawy o chorobach zakaźnych, który mówi o bezkarności za niegospodarność. Dokładnie tak to jest – oświadczył poseł, odnosząc się od ustawy z 31 marca 2020 r.  o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

– Jak już wszystko to minęło, wgłębiliśmy się w ten tekst, to troszkę muszę powiedzieć włosy mi stanęły dęba na głowie, cośmy tu uchwalili. Bo uchwaliliśmy ustawę o tym, że za niedopatrzenia administracyjne urzędników, za niegospodarne zarządzanie pieniędzmi nie będzie w tej chwili kary

– Będzie bezkarność, jeżeli zakup dotyczy czegoś związanego z walką z epidemią, jeśli nie można było inaczej. No, taką sytuację że nie można było inaczej zawsze można stworzyć”. Sośnierz przyznał także, że w tej chwili interes na maseczkach ochronnych to „złoty interes”. – Jest handel, ale trzeba zachować umiar – zaznaczył.

Fot. wikipedia

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika