Panel Dyskusyjny ze Zbigniewem Rokitą
SCK Zameczek oraz Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w czwartek, 27 listopada o godz. 17:00 na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą –pisarzem, dziennikarzem, reporterem i dramatopisarzem. Spotkanie poprowadzi redaktorka Radia Katowice Beata Tomanek. Wstęp wolny
Zbigniew Rokita to współczesny polski i śląski dziennikarz, reportażysta i pisarz. Pierwsza książka Zbigniewa Rokity „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” ukazała się w 2018 roku., Autor zasłynął wydanym w trzy lata później książkowym reportażem o historii Górnego Śląska pt. „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, za który otrzymał Nagrodę Literacką „Nike” 2021, zarówno z wyboru jury jak i publiczności.
W następnych latach wydał, także mocno rezonujące wśród czytelników książki: „Odrzania” oraz „Aglo”. Zbigniew Rokita jest także autorem sztuki teatralnej „Nikaj”, wystawionej przez Teatr Zagłębia.
(MBP, fot.: D. Duda)

