Paciorki dla tubylców [senator Tobiszowska z choinkami]

dorota tobiszowska rafał piech siemianowice

Wczoraj (21 grudnia) jak w – propagandowo-służalczym – komunikacie podaje UM Siemianowic Śląskich na swej oficjalnej stronie internetowej:

„swoją obecnością zaszczyciła nasze miasto Senator RP, Dorota Tobiszowska, której zaangażowanie w sprawy Siemianowic Śląskich i pomoc jego mieszkańcom są powszechnie znane. Zwłaszcza w kontekście projektów, które inicjowała i w których uczestniczyła. Jednym z nich jest dzisiejsza akcja »Choinki«.

Bowiem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, senator Dorota Tobiszowska rozdawała na siemianowickim Rynku Miejskim zielone, świąteczne drzewka.

Prosimy wszystkich o przypomnienie nam chociaż jednego przykładu „powszechnie znanej pomocy mieszkańcom Siemianowic pani senator Doroty Tobiszewskiej”.

Jakoś o żadnej do tej pory nie mieliśmy okazji pisać, ale może coś nam umknęło.

Komunikat objaśnia nas dalej:

„Akcja, której śląska parlamentarzystka jest inicjatorką, obejmuje pięć miast naszego regionu: Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Piekary Śląskie oraz właśnie Siemianowice Śląskie”

czyli akurat te miasta, które tworzą okręg wyborczy pani senator.

Wspomniany komunikat prasowy ze strony WWW Urzędu Miejskiego podaje także:

„W realizacji tego przedsięwzięcia, z pomocą Senator Dorocie Tobiszowskiej przyszły również Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwo Siewierz oraz gliwicka firma EkoProHut”.

Teraz już się całkiem pogubiliśmy: czy to pani senator nam pomaga, czy korzysta z pomocy innych? Może by się wyjaśniło, gdyby chociaż jakiś leśnik się pojawił, albo przedstawiciel MOPS-u, czy sponsora. Ale na zdjęciach widzimy tylko panią senator.

No cóż, wybory coraz bliżej, a poparcie coraz mniejsze…

PS.

W krajach kultury chrześcijańskiej mianem „faryzeusza” przyjęło się określać człowieka fałszywego i obłudnego. „Faryzejskim” określa się przywiązanie do zewnętrznych form i ceremonii religijnych lub postępowanie bez wzięcia pod uwagę wymiaru duchowego. Także postawy obłudne, hipokryzję.

Foto – Senator Dorota Tobiszowska i kilka drzewek na siemianowickim rynku. Na zdjęciach jako przyboczny panie senator występuje prezydent Rafał Piech. Dlaczego prezydent miasta ustawia się jako wierny, wiemy, wszak dofinansowanie dla samorządów rozdziela rząd, w którym PiS decyduje o wszystkim. Chociaż radzi byśmy go widzieć na zdjęciach ze szlachetną i szczerą młodzieżą ze szkoły „Cogito”, która  przygotowuje wigilijne potrawy dla samotnych.

Fot. Rafał Jakoktochce (http://www.siemianowice.pl)

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika