Ona, czyli kto?

Wystawa ONA, którą można od piątku (31 stycznia) będzie można zobaczyć w Muzeum Miejskim
Wystawa ONA, którą można od piątku (31 stycznia) będzie można zobaczyć w Muzeum Miejskim

Wystawa ONA, którą można będzie od piątku (31 stycznia) zobaczyć w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich, jest trzecią prezentacją pod tym samym, wspólnym tytułem. Renata Szułczyńska, inicjatorka wystaw ONA tak opowiada o tym przedsięwzięciu:

– Tworząc ideę pierwszej wystawy, (miała miejsce w Nowym Sączu), chciałam aby grupa wybranych artystek miała w swoim dorobku czytelne, własne znamię. Autentyczna reakcja na otaczający świat – to idea, która mi przyświecała. Przyznam się, że na początku drogi nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo pojemne jest wybrane przeze mnie hasło. Prezentowane prace, artystek zaproszonych do wystawy, wynikają z imperatywu własnej przestrzeni artystycznej. Artystki pokazują szeroki kontekst tematu. ONA występuje w odniesieniu do siebie, do innej kobiety, do natury. Są to cenne postawy artystyczne, które cechuje troska o biosferę, refleksja związana z życiem i kondycją współczesnego człowieka, a także doświadczenia związane z macierzyństwem, kobiecością. Nowy Sącz (Nowosądecka Mała Galeria), Gorlice (Muzeum Karwacjanów), teraz Siemianowice Śląskie – za każdym razem to odmienne i ciekawe wyzwanie.

Na wystawie obejrzymy prace Anny Horoszko (rzeźba), Jadwigi Mitko-Rudź (instalacja graficzna), Anny Osadnik (instalacja), Gabrieli Pienias (asamblaż), Ivany Štenclovej (malarstwo, grafika), Renaty Szułczyńskiej (malarstwo), Marioli Wawrzusiak (rzeźba).

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika