Odmrażanie Siemianowic [czyli jak działa teraz Biblioteka, MOSiR i Muzeum]

MOSIR Pszczelnik Siemianowice

Od poniedziałku (18 maja) możemy skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższono także limit pasażerów w transporcie publicznym.

Muzeum Miejskie

planuje od środy (20 maja) wznowić działalność w swojej siedzibie. Jednak sytuacja jest bardzo zmienna i w razie jakichkolwiek zmian Muzeum będzie informować o nich na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz wszystkich dostępnych kanałach informacyjnych.

Muzeum będzie działać obecnie na nieco innych warunkach. Wprowadzone zostało ograniczenie liczby zwiedzających do 4 osób na godzinę, telefoniczne lub internetowe rezerwacje terminu zwiedzania, które możliwe będzie tylko z przewodnikami. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.muzeum.siemianowice.pl. Tam tez znajduje się regulamin, z którym warto się zapoznać.

Muzeum zaprasza od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-16.00.

Miejska Biblioteka Publiczna

zamierza w ten sam dzień (środa, 20 maja) wznowić wypożyczanie książek. Będą oczywiście nowe zasady , które można poznać na stronie internetowej: www.mbpsiemianowice.pl oraz chwilowe zmiany godzin pracy:

Filia nr 5, Filia nr 7 i Filia nr 9 będą nieczynne do 31 maja.

Filia nr 1 będzie pracowała w skróconych godzinach: poniedziałki i piątki 10.00-15.00 , wtorek- czwartek 13.00-18.00. Biblioteka centralna bez zmian .

Filia 11 – pozostaje zamknięta do odwołania, książki można zwracać w Bibliotece Centralnej przy al. Sportowców 3.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”

Już od wczoraj (18 maja) obowiązuja zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym, natomiast od dzisiaj (19 maja) MOSiR udostępnia  kolejne obiekty sportowe. Tak więc udostępnione zostaną: Kompleks Sportowy „Michał”  – hala sportowa – obowiązuje limit 16 osób + 2 trenerów; MOSiR „Pszczelnik” – hala sportowa Park Pszczelnik – obowiązuje limit 16 osób + 2

Na obiektach będą funkcjonowały zasady zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo na obiektach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:

  • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt,
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • 30-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających.

Zwrotk książek do biblioteki w czasie koronawirusa 2020

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika